Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2016 – fotorelacja

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2016

Luty stoi na naszym blogu pod znakiem targów, odwiedziliśmy dwie największe imprezy w branży budowlanej i ogrodniczej w Polsce. O ile Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA to impreza, na której bywaliśmy już wcześniej to na Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA zawitaliśmy po raz pierwszy. Nie spodziewajcie się więc porównania obecnej GARDENII – a była to już jej 10 odsłona – z poprzednimi edycjami… ale to nawet lepiej, zobaczycie spojrzenie na targi “świeżym okiem”, bez rutyny, która może pojawić się w relacjach stałych bywalców GARDENII. Tak swoją drogą to biorąc pod uwagę świetną pogodę podczas targów myśleliśmy, że o GARDENII napiszemy Wam już podczas wiosennej aury, ale cóż, cytując klasyka chciałoby się powiedzieć “sorry, taki mamy klimat” ;). Mamy nadzieję, że chociaż nasza relacja i duża porcja zdjęć trochę Wam tę wiosnę przybliżą.

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2016

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2016

 

GARDENIA 2016 w liczbach

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej w tym roku miała miejsce już X edycja GARDENII, a odbywała się ona w dniach od 25 do 27 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Mimo, że jest to mniejsza impreza od BUDMY z której relację możecie znaleźć na naszym blogu, to i tak liczby robią wrażenie. Blisko 600 wystawców, 39 000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, przyznane 23 medale MPT oraz – co najważniejsze – blisko 30 000 odwiedzających! Tematyka targów również była bardzo różnorodna, w oficjalnym zestawieniu znalazło się aż 19 zakresów tematycznych. Z kronikarskiego obowiązku musimy je wymienić: rośliny, nasiona, narzędzia i sprzęt ogrodniczy, maszyny i urządzenia do ogrodnictwa, torfy i podłoża, szklarnie i tunele foliowe, materiał pomocniczy w uprawach, nawadnianie i akcesoria do nawadniania, chemia ogrodowa, mała architektura ogrodowa, meble ogrodowe, parasole, namioty, zadaszenia, grille i akcesoria, oczka wodne, place zabaw i ich wyposażenie, architektura krajobrazu, odzież i obuwie do prac w ogrodzie, wydawnictwa branżowe, usługi oraz inne. Przebrnęliśmy w końcu przez to suche wyliczenie, a zamieściliśmy je po to, aby jak najlepiej zobrazować Wam jak różnorodną imprezą jest GARDENIA.

GARDENIA 2016

GARDENIA 2016

GARDENIA 2016 – wrażenia

Napisaliśmy Wam jak tegoroczna GARDENIA prezentowała się w liczbach, a teraz trochę naszych wrażeń. Targi odwiedziliśmy pierwszego dnia, dotarliśmy niedługo po ich otwarciu. Na GARDENII spędziliśmy klika godzin, czyli wystarczającą ilość czasu, żeby wszystko dokładnie obejrzeć… a nawet delikatnie się zmęczyć – Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu zajmowały co prawda nieco mniej pawilonów niż BUDMA, ale chodzenia nie brakowało. 😉 Hale w których jeszcze niedawno można było obejrzeć np. płonące kominki teraz atakowały bogactwem kształtów i barw, oczywiście z dominującym – jak łatwo się domyślić – kolorem zielonym. Nie bez powodu napisaliśmy Wam wcześniej o różnorodności tematyki, momentami ciężko było skupić wzrok na jednym stoisku, kiedy w tle pojawiało coś równie ciekawego. Z jednej strony szukaliśmy czegoś wybijającego się spośród innych stoisk, czegoś nowatorskiego, a z drugiej myśleliśmy po prostu o czymś praktycznym. Czasami mimo tego, że jakiś produkt nie zainteresował nas aż tak bardzo to np. podziwialiśmy… umiejętność ciekawego wyeksponowania produktu. 🙂 Po drodze spotykaliśmy też stoiska, które teoretycznie nie są związane tematycznie z targami, ale dodają im kolorytu. O ile na ogół podchodzimy do takich rzeczy z lekkim przymrużeniem oka to tym razem zostaliśmy zaciekawieni… przez myjki do szyb i luster 3 w 1 (mycie, suszenie i polerowanie za jednym zamachem) – praktyczne narzędzie. 🙂

Myjki do szyb 3 w 1

Myjki do szyb 3 w 1

 

Z niedrogich, ale zdecydowanie interesujących rzeczy zwróciliśmy również uwagę na w stu procentach ekologiczne świece Green Fire zrobione… z wydrążonych pni drzew. Ciekawa propozycja, a na tym samym stoisku wzrok przyciągały również drewniane podpałki do grilla – ekologiczne i różniące się do tradycyjnych podpałek.

Ekologiczne świece ogrodowe Green Fire

Ekologiczne świece ogrodowe Green Fire

Zawitaliśmy również na stoisko KiK Krajewscy, ogromny wybór ziemi, torfu, kory i kompostów, szczególną uwagę zwróciliśmy na ziemię przeznaczoną specjalnie pod uprawę lawendy – to tegoroczna nowość w ofercie producenta. Małe wtrącenie – asortyment KiK Krajewscy zainteresował nas na tyle, że na pewno możecie spodziewać się w przyszłości artykułu na ten temat. 🙂

Tegoroczna nowość w ofercie KiK Krajewscy - ziemia do lawendy

Tegoroczna nowość w ofercie KiK Krajewscy – ziemia do lawendy

Co jeszcze? Ogrom stoisk, które odwiedziliśmy sprawia, że ciężko zapamiętać, a tym bardziej napisać o wszystkim co zobaczyliśmy. Warte odnotowania jest na pewno stoisko Home Garden. Furorę robiły solidnie wykonane, niewielkie szklarnie – świetna propozycja dla osób uprawiających kwiaty lub warzywa.

Szklarnie Home Garden - coś dla amatorów uprawy kwiatów i warzyw

Szklarnie Home Garden – coś dla amatorów uprawy kwiatów i warzyw

GARDENIA w tym roku obfitowała również w gabiony, czyli ażurowe ogrodzenia, które mogą być wypełnione różnymi materiałami, drewnem, kamieniem, a nawet bryłami szkła lub drewnem – prezentują się bardzo efektownie.

Gabiony - na targach można było je zobaczyć w bardzo wielu wariantach

Gabiony – na targach można było je zobaczyć w bardzo wielu wariantach

No dobrze, nie rozpisujemy się za bardzo i zgodnie ze starym przysłowiem mówiącym o tym, że jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów, zapraszamy Was do obejrzenia zdjęć. Fotografii podczas trwania targów zrobiliśmy tyle, że ich selekcja zajęła niemal tyle samo czasu co napisanie artykułu, ale ostatecznie udało się coś wybrać – zobaczcie co uchwyciliśmy na Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2016.

Wielkanocne akcenty. Co ciekawe na GARDENII częściej można było znaleźć wyroby... Bożonarodzeniowe :)

Wielkanocne akcenty. Co ciekawe na GARDENII częściej można było znaleźć wyroby… Bożonarodzeniowe 🙂

Stoisko AGRECOL wyłożone prawdziwym mchem

Stoisko AGRECOL wyłożone prawdziwym mchem

Wyroby z wikliny i drewna

Wyroby z wikliny i drewna

Nie brakowało również sprzętu ogrodniczego - na zdjęciu kosiarki Lamborghini

Nie brakowało również sprzętu ogrodniczego – na zdjęciu kosiarki Lamborghini

Doniczki w żywej kolorystyce przyciągające spojrzenia odwiedzających targi kobiet :)

Doniczki w żywej kolorystyce przyciągające spojrzenia odwiedzających targi kobiet 🙂

Kwiatów nie brakowało

Kwiatów nie brakowało

Ściana z kwiatów

Ściana z kwiatów

Nawet sztuczne kwiaty można wyeksponować w ciekawy sposób

Nawet sztuczne kwiaty można wyeksponować w ciekawy sposób

Siedzisko ogrodowe

Siedzisko ogrodowe

Ciekawie zaaranżowane stoisko

Ciekawie zaaranżowane stoisko

Nawet cebulki można interesująco zaprezentować :)

Nawet cebulki można interesująco zaprezentować 🙂

GARDENIA 2016 obfitowała w drzewka i krzewy - nieraz w bardzo interesującym kształcie

GARDENIA 2016 obfitowała w drzewka i krzewy – nieraz w bardzo interesującym kształcie

IX Międzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski 2016

IX Międzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski 2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *